úvodní strana Turista  ›  Turistické atraktivity ›   Toulky Kadaní s Maxipsem Fíkem ›  Proč si Kadaň přivlastnila Maxipsa Fíka ?!

Proč si Kadaň přivlastnila Maxipsa Fíka ?!

FACEBOOK TWITTER GOOGLE+

V blízké, dnes již buldozery se zemí srovnané, obci Ahníkov se narodil spisovatel a scénárista Rudolf Čechura, který napsal scénář k pohádkové postavičce přerostlého mluvícího inteligentního psa Maxipsa Fíka. Narozeniny Maxipsa Fíka se v Kadani slaví také proto, že zde žil a účinkoval známý herec Josef Dvořák, který Fíka namluvil. Maxipsa Fíka nakreslil Jiří Šalamoun a hudbu k pohádce složil Petr Skoumal.

Město Kadaň představilo tuto postavu spisovatele Rudolfa Čechury poprvé před pěti lety, kdy oslavil své kulaté třicáté narozeniny. Fík se totiž před 34 lety nedaleko Kadaně narodil a v červnu tu bude své narozeniny bouřlivě oslavovat. Po Fíkovi se bude časem v Kadani jmenovat nábřeží u řeky Ohře. Bude tam mít svou sochu, boudu i Ájin domeček a mnoho dalších zajímavostí, které se v pohádkách objevují. První ze všeho ale vyrostl ve městě strom Fíkovník. Strom fíkovník by v našich klimatických podmínkách bohužel nepřežil. Fík tu ale svůj strom má. Stejně jako se pod maskou Fíka někdo skrývá, tak naším Fík

Forma uveřejněných informací je v souladu se zákonem č.64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

Neoficiální stránky města Kadaně a Kadaňska | Provozovatel: Městský úřad Kadaň| Prohlášení o přístupnosti
Vedoucí projektu: Jindřich Rebec | © 2010 - 2018 Blig s.r.o.