úvodní strana Turista  ›  Kultura ›  Akce, svátky, festivaly

Akce, svátky, festivaly

Doupovská dráha

Doupovská dráha

Jízdní řád letního provozu na Doupovské dráze.

více
KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČAD͍KŮ

KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČAD͍KŮ

Místo konání: Mírové náměstí Kadaň

více
Svatováclavské vinobraní 23.9.2017

Svatováclavské vinobraní 23.9.2017

Z iniciativy českého krále - Václava I. nebo Přemysla Otakara II. - byla Kadaň před rokem 1261 povýšena na svobodné královské město. K jeho největšímu rozkvětu došlo za vlády Karla IV., který městu udělil viniční právo..

více

Špejchar

Objekt Špejcharu byl prvotním jezuitským kostelem před stavbou kostela sv. Ignáce. Postaven byl kolem roku 1611. Nyní je zde městská galerie. Městská galerie Š pejchar v budově prvotního jezuitského kostela má výborné světelné podmínky a samostatnou část galerie tvoří i její sklepní prostory. Ve stejné budově ještě před vchodem do renesančního atria najdete galerii Zlatý klenot. Na budovu špejcharu přiléhá kostel sv. Ignáce.

více

Kostel svatého Ignáce

Jezuitský kostel svatého Ignáce je raně barokní stavba s dvouvěžovým severním průčelím. Byl postaven v letech 1663 až 1668 italským architektem Carlem Luragem. Nese jméno svatého Ignáce z Loyoly, zakladatele řádu Tovaryšstva Ježíšova. Po zrušení jezuitského řádu roku 1773 byl kostel součástí vojenských kasáren. Od roku 1945 přestal sloužit bohoslužbám a začal pustnout.

více

Městská věž - Chomutov

Městská věž přiléhá ke gotickému kostelu Nanebevzetí Panny Marie a tvoří dominantní stavbu městské památkové zí³ny. Dostavěna byla roku 1525, ale již na přelomu 15. a 16. století byla spodní část zaklenuta bohatou sklípkovou klenbou. Naposledy byla přestavěna v roce 1874 v novogotickém stylu. Přístupna je od května do září, denně kromě pondělí.

více
Adventní trhy s vánoční tématikou

Adventní trhy s vánoční tématikou

Adventní trhy s vánoční tematikou zakončuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který hraje každou celou hodinu jednu melodii.

více

Rockfest Kadaň

Letos proběhne 11. ročník populárního rockfestu Vysmáté léto, který se tradičně odehrává v nejkrásnější části Kadaně a to na Špitálském předměstí.

více
Františkánské léto

Františkánské léto

Františkánské léto bude probíhat v areálu františkánského kláštera od června do září. Soboty budou věnovány hudební produkci různého žánru. Dramaturgie je nastavena pro všechny věkové skupiny. Neděle budou věnovány dětem formou divadelních představení (dětské soubory, loutkové soubory).

více
Narozeniny Maxipsa Fíka

Narozeniny Maxipsa Fíka

Mnozí lidé se diví, proč bude slavný pohádkový hrdina slavit narozeniny právě v Kadani. Věc je ale jednoduchá. Fík se narodil v nedalekém Ahníkově a protože tahle vesnice už bohužel zmizela, oslaví narozeniny v nejbližším městě - Kadani.

více
CÍSAŘSKÝ DEN ®

CÍSAŘSKÝ DEN ®

CÍSAŘSKÝ DEN ®  je tradiční historická slavnost, která se koná koncem srpna v Kadani. Touto akcí si připomínáme významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV.

více

Skiareál Klínovec

Aktivity nabízené ve Sportcentru Klínovec:

více

Městské historické sklepy v Jirkově

Z větší části zachované městské historické sklepy byly v pískovcovém pahorku hloubeny v letech 1555 - 1595 na příkaz majitele panství Červený Hrádek a městečka Jirkova Kryštofa z Kralovic.

více

Zámek Červený hrádek

Raně barokní zámek Červený hrádek se nachází necelé 2 km severně od Jirkovana úpatí Krušných hor.

více
Forma uveřejněných informací je v souladu se zákonem č.64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

Neoficiální stránky města Kadaně a Kadaňska | Provozovatel: Městský úřad Kadaň| Prohlášení o přístupnosti
Vedoucí projektu: Jindřich Rebec | © 2010 - 2017 Blig s.r.o.