úvodní strana Turista  ›  Turistické atraktivity ›  Putování Maxipsa Fíka

Putování Maxipsa Fíka

Čechura  Rudolf

Čechura Rudolf

Český spisovatel, scénárista, autor ve svobodném povolání. Významný český holmesolog a propagátor Sherlocka Holmese v našich zemích. Vystudoval obchodní akademii v Chomutově (1950) a pedagogické gymnázium v Jihlavě (1953). Pracoval jako úředník v Poldovce (závod Chomutov), byl učitelem na Chomutovsku, potom redaktorem Československého Rozhlasu a časopisu Věda a technika mládeži v Praze.

více

Proč si Kadaň přivlastnila Maxipsa Fíka ?!

V blízké, dnes již buldozery se zemí srovnané, obci Ahníkov se narodil spisovatel a scénárista Rudolf Čechura, který napsal scénář k pohádkové postavičce přerostlého mluvícího inteligentního psa Maxipsa Fíka. Narozeniny Maxipsa Fíka se v Kadani slaví také proto, že zde žil a účinkoval známý herec Josef Dvořák, který Fíka namluvil. Maxipsa Fíka nakreslil Jiří Šalamoun a hudbu k pohádce složil Petr Skoumal.

více
Putování Maxipsa Fíka 2017

Putování Maxipsa Fíka 2017

Město Kadaň ve spolupráci s turisticky zajímavými místy v okolí Kadaně (např. radniční věž v Kadani, Františkánský klášter, koupaliště v Kadani, hrad Hasištejn, zámek Klášterec nad Ohří a jiné) připravilo nejen pro děti, již sedmý ročník TURISTICKÉ KARTY MAXIPSA FÍKA. Sbírání razítek do této karty začíná vždy v den Narozenin Maxipsa Fíka a  končí  30.září. .

více
Forma uveřejněných informací je v souladu se zákonem č.64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

Neoficiální stránky města Kadaně a Kadaňska | Provozovatel: Městský úřad Kadaň| Prohlášení o přístupnosti
Vedoucí projektu: Jindřich Rebec | © 2010 - 2017 Blig s.r.o.