úvodní strana Turista  ›  Volný čas a sport ›  Příroda a ekologie

Příroda a ekologie

Současné vinohradnictví na Kadaňsku a v celém okrese Chomutov

Současné vinohradnictví na Kadaňsku a v celém okrese Chomutov

Na základě zákona číslo 115/1995 Sb. a jeho novely číslo 216/2000 Sb. se Česká republika dělí na český a moravský vinařský region.
Český region tvoří vinařské oblasti : Pražská, Mělnická, Roudnická, Žernosecká, Mostecká a Časlavská
Každá oblast se skládá z vinařských obcí. Mosteckou oblast, do které patří i Kadaň tvoří obce : Blšany, Čepirohy, Chlumčany, Chrámce, Most a Rudolice...

více

Řeka Ohře

Řeka Ohře pramení ve Smrčinách v Německu ve výšce 670 m nad mořem a vlévá se do Labe v Litoměřicích. Celkově je dlouhá 302 km, na našem území má 256 km toku, rozloha povodí Ohře činí 5631 km2 . Správcem povodí a významného vodního toku je státní podnik Povodí Ohře. Řada autorů potvrzuje, že název řeky pochází z jejího keltského pojmenování Agara, což značí lososí řeka. Jméno je složeno ze dvou slov ag či eg – losos a are či ara – tekoucí voda.

více

Přírodní krásy

Kopec za vámi představuje národní přírodní rezervaci Úhošť s naučnou stezkou. Je součástí Doupovských hor. Úhošť je stolová hora s vrcholem ve výšce 592 m nad mořem a s rozlohou 114,5 ha. Představuje ukázku geologického vývoje Doupovských hor. Na svazích Úhoště jsou přirozená lesní a stepní společenstva zastoupena například vstavačem či koniklecem, skalní stěny pak obydluje výr velký. V uvedené lokalitě se mimo jiné nachází až 1000 druhů rostlin z 3000 evidovaných v České republice.

více

Popis zahrad františkánského kláštera v Kadani

Areál zahrad kláštera tvoří plochy o celkové výměře téměř 2,5 hektarů. Horní část především okolo klášterních budov tvoří zahrady obnovené podle doložené mapy z roku 1912. Trávníkové plochy jsou doplněné o zahradní prvky, vodu, okrasné dřeviny a květinové záhony. Stejně jako v minulosti řeholníci i dnešní návštěvník zde nalezne klid a zahrady slouží k jeho odpočinku.

více

Chmelnice

Pěstování chmele na území dnešní České republiky je doložené již v 11. století. Nejstarší písemné zprávy o pěstování chmele v Kadani lze věrohodně ověřit až ve 14. století. Nejprve se pěstovala chmelová réva zaváděním na rostoucí stromy, kde se později chmelové hlávky i česaly. Za nejdelší již kulturní způsob pěstování lze však považovat až pěstování na tyčích.

více
Forma uveřejněných informací je v souladu se zákonem č.64/2008 Sb., vyhláška o přístupnosti.

Neoficiální stránky města Kadaně a Kadaňska | Provozovatel: Městský úřad Kadaň| Prohlášení o přístupnosti
Vedoucí projektu: Jindřich Rebec | © 2010 - 2019 Blig s.r.o.